ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş HAKKINDA

tarafından
349
ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş HAKKINDA

            Ülkemizdeki enerji sektörünün üçayağından biri olan Elektrik Üretim Anonim Şirketi 2001 yılında kurulmuştur. Sermayesi 14 milyar olmaktadır. Kamu yararını gözeterek, verimlilik ve karlılık ilkeleri çerçevesinde kurulan EÜAŞ; sürekli, güvenli, kaliteli, düşük maliyetli en önemlisi de çevreyi gözeten bir elektrik üretimi aynı zamanda satışı amaçları ile çalışmalarını yürütmektedir. Ülke kaynaklarının en verimli kullanılabilmesi amacı ile çalışan firma, halkın refahını artırma alanında çeşitli yasalar ile çalışmaktadır.

            Elektrik üretimi alanında öncü olan Elektrik Üretim Anonim Şirketi temiz ve modern enerji teknolojileri ile üretim performansını sürekli olarak artırmaktadır. Ülkemizdeki enerji ihtiyacı sürekli olarak değişmektedir. Özellikle kaynakların sınırlı olması sebebi ile kaynakların kullanımındaki düzen bu kaynakları gelecek kuşaklara aktarabilmek adına çok önemlidir. Ülkemizin bugününü olduğu gibi geleceğini de garanti altına alabilmek için yerli kaynakların en doğru şekilde değerlendirilmesi için çalışan firma, serbest piyasa ve rekabette ortamına geçiş alanında da çok önemli bir adım olarak değerlendirilebilir.

            Bu alanda Elektrik Üretim Anonim Şirketi gelişen ve değişen bu piyasaya uyum sağlayabilmek adına sürekli yenilenmektedir. Ülkemizde yıllık ciro bakımından en yüksek firmalar arasında yer almakta ve yıllık cirosu 9926 olmaktadır. Daha ucuz elektrik sunabilmek adına çalışan firma bu alanda toplumsal refah hedeflemektedir. Alt yapı çalışmalarına önem veren firma insan kaynakları ve üretim tesisleri olarak sürekli bir değişim içerisinde çalışmalarını yürütmektedir.