ER BAKIR HAKKINDA

tarafından
416
ER BAKIR HAKKINDA

            1981 yılında kurulan Er Bakır elektrolitik sektöründe üretim yapmaktadır. Firma ilk günden bu yana sürdürülebilir büyüme içerisinde olmaktadır. Günümüzde ülkemizin en yüksek cirosuna sahip ilk 50 firma içerisinde yer almakta ve ülkemizin en büyük elektrolitik tesislerine sahip olmaktadır. Bakır cevherinin ana üretim birimi olarak 3500 farklı özelliklerde bakır tek üretimi yapmaktadır.

            NASA gibi pek çok teknoloji devi firmanın bakır iletken ihtiyaçlarını karşılayan Er Bakır ABD, Almanya, İngiltere, İtalya gibi ülkelere de teknoloji uygulayıcılarına satışlar yapılmaktadır. Son dönemlerdeki yatırımlarla sektörü içerisindeki en büyük firma olmuştur. Başarılı performansları ile her yıl ülkemizin en büyük 500 sanayi firması arasında ilk sıralarda yer alıyor. Özellikle sektörün piyasa belirleyicisi olarak söylenebilen firma, stratejik büyüme hedefleri içerisinde ABD’de C. N. Wirw isimli pazarlama şirketi ile satışlara başlamıştır. Kendi alanında da ülkemizden ABD’ye yapılan ihracatta lider olan firma, kalite yönetim sistemlerine de büyük yatırımlar yapmaktadır.

            Dünya çapında bir güvenilirliğe sahip olan Er Bakır hızlı servisi, ürün kalitesi ile de tercih edilir bir isim olmaktadır. Çalışmalarından dolayı Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı mükemmellik modeli kriterlerinin uygulandığı şubeleri ile de pek çok ödül kazanmıştır. 2007 yılında BEST EMPLOYEER araştırmasında beşinci şirket olmuştur. İstanbul şirketi olması ve ağır sanayi alanında ürünler sunması ve tamamen yerli sermayeli bir firma olması ile bu ödüllere layık görülmektedir.