İÇDAŞ HAKKINDA

tarafından
11455
İÇDAŞ HAKKINDA

            1880’li yıllarda gemi tamir işlerine başlamak amacı ile İstanbul’a gelen Koca Mustafa Bey ailesinin İstanbul’a ilk göçü olur. 1950’li dönemlerde Aslan ailesi makine ve döküm alanında çalışmalara başlar. 1961 yılında ise ilk olarak haddane kurulur. Sonrasında İÇDAŞ kurulur. 1970’li yıllardan bu yana inşaat çeliği ve alaşımlı çelik üreten firma, üretim kapasitesi değerlendirildiğinde ülkemizin ikinci büyük çelik üreticisi seviyesine yükselmiştir.

            Yaklaşık 10000 çalışanı bulunan firma, ülkemizde bulunan 500 büyük sanayi kuruluşu arasında 2014 yılındaki sıralamalarda 6. Olmuştur. Genel olarak ülkemizin geliri en çok olan firmaları arasında ilk 30 içerisinde yer alan İÇDAŞ 5016 milyon dolarlık cirosu ile büyük yatırımları ile bilinmektedir. Firma ulusal alanda çelik endüstrisinin stratejik önemini Türk ekonomisine etkisinin farkın olarak köklerine bağlı bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir. Çelik endüstrisinde önde olan firma kalite ve teknolojileri ile de farkını ortaya çıkarmaktadır.

            Çelik sanayi gelişmiş ülkelerin ekonomilerinde lokomotif görevi görür. Çeliğin ışıltısı ile değişen ekonomik dengeler dünya çapında ülkeler için artı avantajlar oluşturuyor. Özellikle Çanakkale yatırımlarındaki teknoloji ve entegrasyon ile İÇDAŞ dünya kalite standartlarını yakalamıştır. Ülkemizin geleceği için küresel rekabet alanında bir katkı sunma adına çalışmalarını sürdüren firma enerji verimliliği, çevre duyarlılığı, çalışanların üretkenliğe katılımı, proses etkinliği ile de firma profesyonel düzeyde çalışmalarını sürdürmektedir. Esasın dünya çelik sektöründe çok gerilerde başladığımız bu yarışa firma hedeflerinde rekabet gücü olan bir sektör olarak devam etmekte bulunuyor.